Fizmati.lv


 • Lielā SP un aiz100 telpas talka
  fizmati.lv RSS Sveiki visiem!

  Ir pienācis laiks, kad jāievieš kārtība ne tikai mācību lietās un savā dvēselē, bet arī vietā, kur bieži uzturamies – SP telpā.
  Daži superforši cilvēki kā SP telpas atbildīgais un viņa atbalstītāji ir nolēmuši noorganizēt Lielo SP un aiz100 telpas talku.

  Šis pasākums ir paredzēts piektdien, 8.decembrī plkst. 13:30.

  Īss darba plāns ieskatam:

  1. SP telpas sakārtošana.
  2. Aizsimtās telpas inventarizācija un kārtības ievešana.
  3. SP telpas svētku sajūtas dekorēšana – aicinām ikvienu atnest kādu savu (varbūt pat paštaisītu?) rotājumu, ko pēc tam iekārt eglītē.

  Ar prieku gaidīsim ikvienu interesentu!

  Jāpiemin, ka, darot labus darbus, vienmēr var tikt pie garšīga atalgojuma! :)
 • Ziemassvētku Masku balle
  fizmati.lv RSS Ir pienācis laiks, kad mēs gaidām karstvīna siltumu, piparkūku smaržu un mandarīnu garšu. Bet tas nav viss, jo ziemīgais skaistums mums visiem saistās arī ar sniegotiem laukiem un aizsalušām upēm. Taču tas viss vēl pagaidām ir tīts noslēpumainā miglā, jo jau kuro gadu šis brīnumainais skaistums no mums slēpjas. Tādēļ slēpsimies arī mēs, Fizmati, biologi un ģeogrāfi.

  Aicinām uz šī gada masku balli, kura notiks 15. decembrī plkst. 22:00 Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 25.

  Dress code: Balles tērpi un maskas.
  Jāpiemin, ka labākās maskas tiks apbalvotas ar īpašām balvām no mūsu sponsoriem.

  Ieejas karšu cena iepriekšpārdošanā – 4€, balles dienā - 6€.

  Ieejas kartes meklē savā SP pie sekojošiem cilvēkiem:
  - FMF studenti vēršas pie Enijas Jermolajevas (27025794)
  - BF studenti vēršas BF SP
  - ĢZZF studenti vēršas ĢZZF SP

  Galdiņu rezervācija pa e-pastu – ksenija.sidere@inbox.lv
  Galdiņu rezervācijas maksa - 5€ (maksimālais cilvēku skaits pie viena galdiņa ir 8 cilvēki)


  Par maģiskās masku balles muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa "Collection of Six" un DJ Rudekso.

  ATCERIES - stikla taru ienest aizliegts!


  Tiekamies 15. decembrī gada noslēpumainākajā notikumā!
 • Fizmatu mājaslapas labumi
  fizmati.lv RSS Katru reizi ienākot Fizmati.lv, katrs no mums redz mūsu ierasto, oranžo mājaslapu, kas it kā izkāpusi no 2005. gada, un ir sajūta, ka tā pieder citai pasaulei, vai ne?

  Taču tā nav. Un, lai arī šobrīd facebook ir visu sociālo tīklu epicentrs, tas ar saviem kaķu video, nepārskatāmo un negodīgo informācijas plūsmu nekad nevarēs, un tam nekad nevajadzētu, aizstāt Fizmatiskās informācijas zināšanu krātuvi - Fizmati.lv. Tā kā paaudžu maiņa ir darījusi savu mājaslapas zināšanu pārmantošanā, labprāt padalīšos ar mazajiem knifiņiem, interesantajām un noderīgajām lietām, kas saistās ar Fizmati.lv. Pat, ja domā, ka zini mājaslapas iespējas, esmu visai pārliecināta, ka arī tad Tev šis raksts būs noderīgs.

  Dažas no Fizmati.lv pamatfīčām, ko vēlams zināt jebkuram mājaslapas lietotājam:

  *Mājaslapā atrodama informācija un foto un video liecības par visiem publiskajiem (un arī dažiem ne tik publiskiem) Fizmatu pasākumiem kopš 2005. gada un pat agrāk. Tas nozīmē, ka šī ir dzīva Fizmatu vēsture. Pat, ja pabeidzi Fizmatus pāris gadus iepriekš, joprojām varēsi atrast savu seju baļļu bildēs un ik pa laikam atcerēties savus skaistos studiju gadus. Un nevajag neko lejupielādēt vai saglabāt mākonī. Tas viss šeit ir un paliks. Arī, ja vairs nevēlies, lai Tava jaunības seja rēgojas katra Fizmata ekrānā, vari sazināties ar adminu un viņš to aizklās ar melnu plīvuru, un Tavs gods būs glābts!

  *Ikviens var piedalīties lapas satura veidošanā. Visvienkāršākais variants - uzrakstīt rakstu un iesūtīt. (Kreisajā malā ir izvēlne, sadaļā "Ziņas" pati pēdējā iedaļa ir "Iesūtīt rakstu")


  Pievieno failu un voila, pēc kāda laika, kad gan Tava raksta gramatikas kļūdas, gan aktualitāte tiks pārbaudīta, būsi veiksmīgi padalījies ar savām dzīvesgudrībām vai jaunākajiem atklājumiem zinātnē. Jāpiebilst, ka lapa ir Studentu Padomes pakļautībā, tāpēc tā arī izlemj, vai ziņu publicēt vai nē. Ja Tevi interesē zinātnes jaunumi vai senaizmirstas patiesības, par ko latviešu valodā grūti atrast informāciju, mēs tikai priecāsimies par Tavu ieguldījumu Fizmatos!

  *Ja Tavas e-studijas ir tukšas un pasniedzēji ar materiāliem nedalās, vari meklēt kādus gādīgus Tavas programmas priekštečus, kas, iespējams, ar materiāliem jau ir padalījušies, šeit. Vari arī pats kļūt par labu cilvēku un padalīties ar vērtīgiem informācijas avotiem (ja pasniedzējs, protams, to nav aizliedzis). Arī šī lieta nav sarežģīta - tai pat Izvēlnē kreisajā lapas pusē ir sadaļa "Resursi" un apakšsadaļa "Mācību materiāli". Pašā apakšā ir iespēja Pievienot materiālu. Izmanto!


  *Mājaslapā ir aktīvs forums, kurā vari uzdot jautājumus par un ap studijām (un ne tikai). Vislabāk, protams, strādā saruna klātienē, bet pa forumu joprojām klīst dažnedažādi fizikas un matemātikas entuziasti, kas ar prieku Tev palīdzēs, ja mācēsi noformulēt jautājumu pietiekami skaidri.

  *Fizmati.lv ir ne tikai jaunumi un raksti, bet arī statiskais lapas saturs, kurā vari atrast informāciju gan par savu studiju programmu, gan lekciju grafikus aktuālajam semestrim.

  *Tāpat lapā gandrīz viss ir klikšķināms: jebkurš treknais virsraksts - foto, aptaujas, blogi utt. - atvērs apkopotu sadaļu. Lielisks piemērs ir komentāri lapas labajā pusē - uzreiz vienlaikus vari apskatīt visus pēdējā laikā radītos komentārus.

  *Lapai ir arī savs meklētājs, kurš meklē visās kategorijās paralēli, tāpēc nebrīnies, ka Tevis meklētais uzreiz neizleks pašā augšā. Iespējams, ka izvēlētais raksts nav pašā augšējā kategorijā, parullē arī mazliet zemāk!

  *Ļoti interesanta lapas daļa ir Kalendārs.

  Pasākumus tajā var pievienot tā sasaukuma SP biedri un vecbiedri. Bet pašam kalendāram ir vairākas lieliskas iespējas:

  **
  Tajā var apskatīt visus mēneša pasākumus uzreiz, uzspiežot uz mēneša nosaukumu (tas pats attiecas arī uz gadu).

  **
  Kalendāram ir vairākas krāsas, kuras jau pirms uzspiešanas uz notikuma pastāsta par notikuma kategoriju. Populārākās krāsas ir zila (sēde), oranža (pasākums), zaļš (sports) un sarkana (svarīgi). Ja vienā dienā ir vairāki pasākumi, datums iekrāsosies rozā.

  *!*
  Fizmati.lv kalendāru Tu vari sasinhronizēt ar savu viedierīci, tā atvieglojot darbu savai atmiņai. Tas nekādīgi netraucēs citiem Taviem kalendāriem, tikai arī parādīsies Tavā telefonā.
  Lūk, daži piemēri:
  1, 2, 3, 4, 5 Nebrīnies, ka uzspiežot uz piemēriem izlec lejupielādējams fails, tas ir pilnīgi normāli!

  1. piemērs ir vispārīgais kalendārs. Šo saiti iekopējot, varēsi lejupielādēt failu ar Fizmati.lv kopējo kalendāru (visām kalendāra sadaļām). Pēc tam šo failu vari importēt uz savu epasta kalendāru, un viss smuki sasinhronizēsies. Vairs nekādas kavētas sēdes!

  Visi pārējie piemēri (2.-5.) attiecas uz izvēlīgajiem: ja nevēlies visu kalendāru, bet tikai atsevišķas sadaļas, (kā ceturtajā piemērā tikai sēdes) tad lejupielādē specifisku kalendāru. Cipari atbilst konkrētajiem kalendāriem, pieminēšu tikai svarīgākos: 3 = sports, 4 = pasākumi, 5 = sēdes.

  *Ja Tev patīk lasīt (acīmredzot tā ir, ja jau esi šeit), lapas labajā apakšējā stūrī vari ieraudzīt dažu Fizmatu personīgos blogus. Ja zini kādu, ko vajadzētu pievienot, vai pats raksti par interesantām tēmām, padalies komentāros!

  *Ja labprātāk lasi bez orģinālā skata, vari to atvērt kā rss.

  Uzreiz varēsi izlasīt visus aktuālos rakstus uz tiem neklikšķinot. Statisko lapas informāciju gan šādā formātā neatradīsi, bet tas nekas! Šis ir draudzīgs formāts arī digitālajiem lasītājiem, tāpēc droši izmanto.

  *Lapa ir ļoti pateicīga būt par Tavu mājaslapu (homepage), ja dzīvo kojās, bieži uzturies fakultātē vai citās ar sliktu internetu aprīkotās vietās. Kāpēc? Tāpēc, ka viņa ir ļoti "viegla" - ne Tavam datoram, ne telefonam nav jāmokās ar reklāmām vai milzīgu satura un formatējuma blāķi sākumlapā. Dzīvē pārbaudīts, Fizmati.lv ir ātrāka arī par meklētāja sākumlapu, tāpēc, ja gribi pārliecināties, ka Tavs interneta savienojums ir aizgājis, visvienkāršāk to būs izdarīt šeit!

   Esmu ko piemirsusi?
  Raksti komentāros!
 • vēlēšanu rezultāti grafiski attēloti
  FMF SP 2017./2018. vēlēšanu rezultāti
  fizmati.lv RSS Jauns mācību gads, jaunas vēlēšanas. Lai gan tās notiek katru gadu Latvijas Universitātē, neviens drīzumā neaizmirsīs drāmu, intrigu un atentātu, kas pavadīja šī gada Studentu padomes vēlēšanas Fizikas un matemātikas fakultātē. Priekšvēlēšanas protams, bija jautras, bet tā ir pagātne. Tagad ir laiks skatīties uz nākotni un uzzināt to 25 FMF SP biedru identitātes, kuri rūpēsies par Fizmatu labklājību un augstāko standartu izklaidi.

  Tomēr pirms tiek atklāti ievēlētie kandidāti, tiek atgādināts, ka pirmdien, 13. novembrī plkst. 20:00 233.auditorijā notiks pirmā jaunā sasaukuma kopsapulce, uz kuru ir ieteicams ierasties visiem 25 laimīgajiem vēlēšanu uzvarētājiem, kā arī tiem, kuri ir palikuši aiz strīpas. 

  Šogad gan kandidātu, gan sarakstu skaits bija mazāks nekā pagājušajās vēlēšanās - attiecīgi 43 un 5 . Arī vēlētāji ir kļuvuši pasīvāki pret demokrātisko procesu. Šogad balsoja 144 studenti, kas ir mazākais vēlētāju skaits pēdējo 4 vēlēšanu laikā. Lai vai kā, tagad ir laiks pievērst uzmanību tai svarīgākajai un interesantākajai statistikai - vēlēšanu rezultātiem. 

  Šogad vēlēšanās piedalījās 5 saraksti, kuru guvumi ir sekojoši:
   
  „Samantas apvienība” (SA) -  7 balsis un 1 mandāts 
  „Fiziķi un citi kadri” (FUCK) – 41 balss 9 mandāti 
  „Fizmatu zelts” (FZ) – 3 balsis un 1 mandāts 
  „GKD un DD” (GKD/DD)39 balsis un 3 mandāti
  „Cūkas un Čūskas” (CuČ) – 50 balsis un 11 mandāti 

  FMF Studentu padomē ir ievēlēti: 

  N.P.KVārds UzvārdsPar sarakstuPlusiMīnusiKopā/reitings
  1.Laura Orliņa5123651
  2.Irina Marčenko4124339
  3.Malvīne Nelda Strakova3926339
  4.Guna Brenda Pogule5119317
  5.Toms Akmens4122413,667
  6.Lelde Švinka3926313
  7.Alfrēds Mežulis5118610,2
  8.Gabija Jomante411608,2
  9.Daniela Reihenbaha392547,8
  10.Andra Annemarija Krūmiņa511997,286
  11.Samanta Zorge7707
  12.Karlīna Pole411615,857
  13.Brenda Beķere511785,667
  14.Līva Elizabete Liepiņa511684,636
  15.Dace Osīte411424,556
  16.Ernests Einbergs511253,923
  17.Kaspars Vītols411103,727
  18.Arvīds Viesturs Vimba5117123,4
  19.Enija Jermolajeva411123,154
  20.Valts Liepiņš511273
  21.Diāna Lagocka3203
  22.Dāvis Kalvāns411012,733
  23.Marija Terlanova5113102,684
  24.Kristians Draguns511082,428
  25.Annemarija Pumpura411022,412

  FMF SP kandidāti:

  N.P.KVārds UzvārdsPar sarakstuPlusiMīnusiKopā/reitings
  26.Ivars Patriks Bite5111102,217
  27.Lana Lazareva41712,158
  28.Sabīne Alise Leimane519102,04
  29.Artūrs Kriviņš411041,952
  30.Marta Jaunzeme519101,887
  31.Didzis Bērziņš41621,783
  32.Zigmārs Jānis Ziemelis519121,759
  33.Andris Škutans41421,64
  34.Viktorija Leimane41331,519
  35.Aloizs Ostrovskis3211
  36.Elīna Grundmane3210,6
  37.Edgars Bērsons3210,429
  38.Annija Graudiņa3210,333
  39.Čiro Federiko Tipaldi3210,273
  40.Elvijs Udo Dimpers3110,231
  41.Jekaterina Borisova3110,2
  42.Aija Kalniņa3110,176
  43.Laima Radileviča3110,158

  Ja ir vēlme iepazīties ar sīkākiem balsu skaitīšanas rezultātiem - pieejams arī ir balsu skaitīšanas sēdes protokols.
 • Vēl pieci gadi FMF SP politiskās vēstures
  fizmati.lv RSS
  Ir apritējusi kārtējā piecgade un jūsu padevīgais futbola politikas komentētājs Anatolijs Streipāns ir gatavs turpināt Sandas iesākto FMF SP politiskās vēstures atskatu

  2012. gada vēlēšanas sākās ar negaidītu Mazo Oranžo (MO) šķelšanos, kurus pameta virkne vecbiedru, lai izveidotu jaunu politisko spēku - Herp Derp (HD).  Viens no partijas dibināšanas iniciatoriem Jānis Šmits kā partijas dibināšanas iemeslus min - nepieciešamību pēc jaunām vēsmām pirmsvēlēšanu laikā -, lai atkal nenotiktu cīņa starp MO un partiju Trasūns un Apgaismības Komanda (TuAK). Jānis šo laiku atceras kā jautrības pilnu, jo tika printēti krekli ar muļķīgām partijas biedru bildēm un aktīvi aģitēts, lai padarītu pirmsvēlēšanu laiku interesantāku. Atsevišķi MO vecbiedri, kuri nebija aicināti pievienoties jaunajam politiskajam spēkam, par šo faktu bija apvainojušies un dažādiem netīriem paņēmieniem diskreditēja jaundibinātās partijas biedrus. Mazie Oranžie nekautrējās izmantot SP resursus - FMF SP twitter kontu un oficiālo e-pastu vēstkopu -, lai izplatītu nepatiesu un nomelnojošu informāciju. Emocijas kuluāros sita augstu vilni un tradicionāli izmisumu, haosu un naidu sējošajiem partijas TuAK aktīvistiem tika atņemti viņu ierastie priekšvēlēšanu ieroči. TuAK neapjuka un meta kažoku uz otru pusi, sludinot bezgalīgo Trasūna mīlestību. Rezultātā 10 vietas ieguva Herp Derp (uzvara vēlēšanās), 11 vietas partijai Mazie Oranžie, bet TuAK tikai 4 mandāti. Jaunievēlētā SP vadītāja Līga Krūziņa (toreiz vēl Veinberga) par šo laiku saka: “Bija jau jautri, bet pēc vēlēšanām nebija viegli sākt vadīt SP. Bet Herp Derp uzdevumu izpildīja, un šis pirmsvēlēšanu posms ir palicis atmiņā joprojām.”

  2013. gada vēlēšanās atkal notika vēsturiskais TuAK un MO duelis, jo daļai Herp Derp biedru beidzot studijas, mainot fakultāti vai pametot lielo politiku, partija neturpināja savu pastāvēšanu. Mazie Oranžie atguvās no iepriekšējā gada trieciena, rekrutējot jaunus biedrus, tomēr priekšvēlēšanu laikā bija ārkārtīgi klusi. TuAK savu priekšvēlēšanu darbu paveica lieliski, nebaidoties sist arī savējos un ģenerējot vienu no izcilākajiem vēlēšanu aģitācijas materiāliem pēdējā piecgadē. Šajās vēlēšanās vēsturiski labākos panākumus guva TuAK mandātus iegūstot visiem deviņiem kandidātiem, bet MO piesavinājās atlikušos 16. Šīs vēlēšanas pierādīja, ka akla pirmkursnieku piesaiste bez stingriem atlases kritērijiem nedod vēlamo rezultātu, jo par SP vadītāju tika ievēlēts TuAK vecbiedrs Jānis Ratnieks. Tika radīta unikāla situācija, kurā vadītājs bija bez jebkādas atbildības, jo katru neveiksmi viegli varēja novelt uz darbošanos mazākuma partijā.

  2014. gads zīmīgs ar rekordlielu partiju skaitu. Šīs piecas partijas – Mazie Oranžie (2), TuAK (4), Nabla prim (12), Kaktuss (25) un Melnbalts (3) - parādīja, ka ir sācies jauns posms FMF SP vēlēšanās. Tradicionāli spēcīgais saraksts MO, kurš savā būtībā ir FMF SP aizsācējs un vēsturiskais pamats, startēja tikai ar diviem kandidātiem. Acīmredzot, spēcīgu vecbiedru trūkums partijas MO rindās lika jaunajiem censoņiem meklēt jaunas iespējas, atbilstoši savai izpratnei par SP darbu. Pieredzējušais politiskais spēks TuAK saprata, ka šajā situācijā jārīkojas proaktīvi, un tādēļ pirmo reizi vēsturē partijas rindās parādījās arī optometrijas nodaļas studentes. Klīst baumas, ka notikusi aizmuguriska vienošanās, kurā panākta TuAK iestāšanās par Optometrijas nodaļas pašnoteikšanās statusa saglabāšanu, neiedarbinot kārtības ruļļa 155. pantu, bet Optometrijas un redzes zinātnes nodaļai nepasludinot neatkarību. Priekšvēlēšanu laiks bija saspringts, topošajam vadītājam Aigaram Rasnačam pat publiski atsakoties kandidēt, bet beigās tomēr noslēpjoties saraksta beigās. Notika sīva vārdu apmaiņa visos interneta nostūros, kur aktīvo politiku pametušie vecbiedri centās nomierināt sakarsušos prātus. Kā pozitīvo var minēt, ka kandidātu skaits, atšķirībā no 2013. gada (31 kandidāts), bija audzis uz pieklājīgiem 46. Vēlēšanās uzvarēja partija Kaktuss, kurai bija visgarākais biedru saraksts, iegūstot absolūto vairākumu ar 13 mandātiem, tai sekoja Nabla prim ar sešiem, TuAK ar četriem un Melnbalts ar diviem mandātiem, bet MO ar 3 balsīm palika bez madātiem.

  Partiju darbības izbeigšanas un no jauna vedošanās turpinājās arī 2015. gadā, kad krita iepriekšējā gadā uzstādītais partiju skaita rekords. Visticamāk vairāki kandidāti bija iedvesmojušies no partijas “Viena kā siena” panākumiem tālajā 2009. gadā un veselas piecas partijas – Kolektīvs “Skujiņa”, Trīs draugi, Kapteinis labsajūta, Kandidātu un laureātu apvienība “Kriminālie sēņotāji” (KuLAKS) un MO - startēja tikai ar vienu kandidātu. Atlikušie trīs saraksti – 600 nanometri, TuAK un Leģendu līga - bija attiecīgi ar 31, 3 un 8 kandidātiem. Priekšvēlēšanu laiks bija atraktīvs, partijām vairāk nodarbojoties ar dzeju, nevis partiju programmu sludināšanu. Koalīcijas tika būvētas vēl pirms vēlēšanu sākuma, un samērā pozitīvā pirmsvēlēšanu gaisotne lika nojaust, ka notiks produktīva sadarbība jaunajā SP sasaukumā. Jaunā vadītāja Rota Brūna pierādīja, ka ir spēcīga līdere- aizvadot veiksmīgāko FMF SP gadu (kopš Valda Zutera laikiem). Vēlēšanu rezultāti parādīja, ka vienas partijas saraksti nemaz tik veiksmīgi var nebūt, tikai divām pirmajām no uzskaitītajām tiekot pie kārotā mandāta. Absolūto vairākumu ieguva partija 600 nm ar 20 mandātiem, 3 mandāti tika partijai Leģendu līga, bet pirmo reizi vēsturē bez mandātiem palika partija TuAK. TuAK neveiksmi vēlēšanās tās vecbiedrs, kurš vēlējās palikt anonīms, skaidro ar vēlētāju aprobežotību, jo parastais vēlētājs nesaprata, ka Trasūns ir iestājies Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, lai grautu to no iekšienes, nevis klaji nodevis Fizmatus.

  2016. gads - iesākās ar pilnīgu partija MO norietu un iezīmēja jaunu laiku Fizmatu vēsturē. Partija, kura uzskatāma par SP pirmsākumu vairs necentās piedalīties vēlēšanās, Baldone jau kopš 2014. gada nenorisinās Baldonē un pārmantojamība ir kā rēgs, kuram vēl tic tikai retais. Vēlēšanās startēja 6 partijas Centīsimies nesačakarēt, Labsajūta, TuAK, Senioru Rota, Langina partija un Locāna partija, kuras ieguva attiecīgi 8, 0, 2, 14, 0 un 1 mandātu. Priekšvēlēšanu laiks bija vidēji aktīvs, partijām nodarbojoties ar tēlainiem izteikumiem, iespaidīgiem saukļiem un lētu fotošopu, kurš acīmredzot nošpikots no 2009. gada vēlēšanām. Šajā gadā fakultātes pašpārvaldi vadīja enerģiskā Daniela Reihenbaha, kuras varas dienas nu ir skaitītas.

  Ir skaidrs, ka 2017. gada vēlēšanās vairs nebūs arī partija TuAK, tomēr daļa politsko apskatnieku ir izvirzījuši sazvērestības teoriju, kas netieši norāda uz to, ka  šī gada vēlēšanas ir tikai un vienīgi TuAK triks, lai novirzītu uzmanību no patiesajiem notikumiem varas gaiteņos. Pirmkārt, jau īsta kādas partijas programma vēlētājiem pēdējo reizi bija pieejama tikai tālajā 2012. gadā. Otrkārt, neviena no partijām vēl līdz šim publiski nav atzinusi, ka tiks veikta TuAK maisu atvēršana.
 • Esi atbildīgs pilsonis - nobalso!
  2017. gada SP vēlēšanu sarakstu saraksts
  fizmati.lv RSS
  Nu gada gaidītākais notikums - vēlēšanas - ir klāt! Katru gadu Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padomē tiek ievēlēti 25 aktīvi jaunieši (šogad arī matemātikas skolotāji ir tiesīgi pretendēt uz šīm vietām). Par biedru vietām cīnīsies 43 aktīvi jaunieši, kuri nākamgad rūpēsies par jūsu labklājību, cīnīsies par akadēmisko godīgumu, interesantiem pasākumiem un tā tālāk. Turpinājumā, būs kandidātu saraksti, kuri pretendēs pārstāvēt jūsu intereses fakultātes un visas universitātes priekšā!

  Šogad, kā jau ierasts, ir izveidots arī viena cilvēka saraksts. Tas ir drosmīgas pirmkursnieces uzņēmības pierādījums, kura nenobijās no šāda soļa un ar 1. numuru šogad startēs zem partijas nosaukuma "Samantas apvienība":
  1. Samanta Zorge - Matemātiķis - statistiķis

  Ar 2. numuru zem nosaukuma "Fiziķi un citi kadri" ir savākušiešies visdažādākie cilvēki, pārstāvot 4 studiju programmas. Partijas sarakstā atradīsiet kā pirmkursniekus, tā jau oficiāli bakalaura grādu ieguvušus studentus. Tāpat partija ir unikāla ar to, ka sauc sevi par "mātes sarakstu" šī gada pirmajam sarakstam. Lūk, arī būs visi, kas startēs zem šī saraktsa:
  1. Enija Jermolajeva - Matemātiķis-statistiķis
  2. Andris Škutāns - Matemātiķis-statistiķis
  3. Karlīna Pole – Matemātikas bakalaurs
  4. Dāvis Kalvāns - Matemātikas bakalaurs
  5. Kaspars Vītols - Fizikas bakalaurs
  6. Annemarija Pumpura - Optometrijas bakalurs
  7. Gabija Jomante - Matemātiķis-statistiķis
  8. Dace Osīte - Fizikas bakalaurs
  9. Didzis Bērziņš - Fizikas bakalaurs
  10. Viktorija Leimane - Fizikas bakalaurs
  11. Lana Lazareva - Matemātiķis-statistiķis
  12. Artūrs Krivinš - Fizikas bakalaurs
  13. Toms Akmens - Fizikas bakalaurs
  14. Irina Marčenko - Matemātiķis-statistiķis

  Ar 3. numuru startēs saraksts, kurš sastāv no 80% 1. kursa fizikas bakalauriem savukārt pārējie 20% ir matemātiķi-statistiķi. Nosaukums "Fizmatu zelts" arī nevienu neatstāj vienaldzīgu, varbūt tieši šī apvienība zina īsto zelta formulu! Lūk, arī kandidātu saraksts:
  1. Diāna Lagocka - Matemātiķis-statistiķis
  2. Aloizs Ostrovskis - Fizikas bakalaurs
  3. Elīna Grundmane -  Fizikas bakalaurs
  4. Edgars Bērsons -  Fizikas bakalaurs
  5. Annija Graudiņa -  Fizikas bakalaurs
  6. Elvijs Udo Dimpers -  Fizikas bakalaurs
  7. Jekaterina Borisova -  Fizikas bakalaurs
  8. Čiro Federiko Tipaldi -  Fizikas bakalaurs
  9. Aija Kalniņa -  Fizikas bakalaurs
  10. Laima Radvilaviča -  Matemātiķis-statistiķis

  Ar 4. numuru un nosaukumu "Gods Kalpot Danielai un Dinamiskais Duets" jeb plašāk pazīstamā saīsinājuma "GKD un DD" startēs vispieredzējušākās kandidātes. Topošās absolventes, no kurām jau smiltis birst, bet viņas nepagurstot ir gatavas turpināt iesākto!
  Lūk, arī partijas kandidātu saraksts:
  1. Daniela Reihenbaha - Optometrijas bakalaurs
  2. Malvīne Nelda Strakova - Fizikas bakalaurs
  3. Lelde Švinka - Fizikas bakalaurs

  Ar 5. un pēdējo numuru un nosaukumu "Cūkas un čūskas" šogad startē pats lielākais saraksts, kurš zem sevis savācis visu studiju programmu pārstāvjus. Vienīgais saraksts, kurā atradīsiet arī tik retu sugu kā matemātikas skolotājus. Lūk, arī pēdējais šī gada kandidātu saraksts:
  1. Arvīds Viesturs Vimba - Fizikas bakalaurs
  2. Kristians Draguns - Fizikas bakalaurs
  3. Līva Elizabete Liepiņa - Matemātiķis-statistiķis
  4. Brenda Beķere - Optometrijas bakalaurs
  5. Laura Orliņa - Matemātiķis-statistiķis
  6. Guna Brenda Pogule - Matemātikas skolotājs
  7. Alfrēds Mežulis - Matemātikas skolotājs
  8. Ernests Einbergs - Fizikas bakalaurs
  9. Valts Liepiņš - Fizikas bakalaurs
  10. Sabīne Alise Leimane - Matemātikas bakalaurs
  11. Ivars Patriks Bite - Fizikas bakalaurs
  12. Marta Jaunzeme - Fizikas bakalurs
  13. Marija Terlanova - Matemātiķis-statistiķis
  14. Zigmārs Jānis Ziemelis - Fizikas bakalaurs
  15. Andra Annemarija Krūmiņa - Matemātikas skolotajs

  Vēlēšanu komisija atgādina, ka Zeļļu ielā 25 varēs nobalsot par savu iemīļoto partiju 7. novembrī no 10:00 līdz 18:00, savukārt to pašu varēsi izdarīt Jelgavas ielā 1 (DACā) 8. novembrī no 12:00 līdz 18:00. Atgādinām, ka bez studentu apliecības uzrādīšanas nobalsot nebūs iespējams!

  Nedaudz statistikas. 
  Šogad vēlēšanās piedalās 3 (jeb ~7% no visiem kandidātiem) matemātikas bakalauri; 3 matemātikas skolotāji ( jeb ~7% no visiem); 3 optometrijas bakalauri  ( jeb ~7% no visiem); 11 matemātiķi-statistiķi  (jeb ~26% no visiem); 23 fizikas bakalauri (jeb ~53% no visiem). Šogad netika pārstāvēti nedz maģistri, nedz doktori.

 • FMF SP vēlēšanas 2017/2018
  fizmati.lv RSS
  Latvijas Universitātes studenti zina, ka novembris ir vēlēšanu laiks, tāpēc  iesaisties arī Tu – izveido sarakstu un neaizmirsti doties nobalsot! Jau otrajā novembra nedēļā mēs visi kopā ievēlēsim jauno FMF SP sasaukumu, kurš rūpēsies par to, lai Zellijā visi justos kā mājās.

  Atdot savu balsi vēlēšanās drīkst visi LU FMF studenti, tāpat visiem LU FMF studentiem ir iespējams kļūt par FMF SP biedru. Ik gadu tiek ievēlēti 25 LU FMF SP biedri. Ar šo gadu kandidēt tiek aicināti arī matemātikas skolotāju programmas studenti.

  Ja esi nobriedis kandidēt un kļūt par jaunā FMF SP sasaukuma biedru, tad no sākuma Tev ir jāizveido un jāpiesaka vēlēšanu saraksts. Lai to izdarītu, nepieciešams aizpildīt veidlapu. Pirms veido vēlēšanu sarakstu - iepazīsties ar vēlēšanu nolikumu!

  Vēlēšanu saraksti ir jānodod Vēlēšanu komisijas rokās līdz  28. oktobra 23:59. Veidlapa ir jāaizpilda datorrakstā un jāiesniedz parakstīta, kā arī elektroniski.
  (Andra Annemarija Krūmiņa - aannemarija@gmail.com; tel.25447297).

  Šogad FMF SP vēlēšanas norisināsies 7. novembrī no plkst. 10:00 līdz  18:00 LU FMF (Zeļļu ielā 25) un 8. novembrī no plkst. 12:00 līdz 18:00 DACā (Torņakalnā, Jelgavas ielā 1).
  Atceries, ka atdot savu balsi varēsi tikai pēc savas studenta apliecības uzrādīšanas!

  Vēlēšanu saraksti tiks publicēti pēc to iesniegšanas termiņa beigām.

  Neskaidrību gadījumā rakstīt uz info[at]fizmati.lv
Copyright © 2017 Iela.lv. All rights reserved. Mājas lapu izstrāde